Seiklusfest

SeiklusFest tuleb taas – vabas looduses ning hajutatult

Seikluslik Ida-Virumaa kutsub end avastama. Teistkordne SeiklusFest leiab aset laupäeval, 19. juunil algusega kell 11 ning korraldajad lubavad, et proovile panevaid ettevõtmisi jagub igale maitsele.

SeiklusFest toimub selgi korral Eesti Kaevandusmuuseumi ja Aidu karjääri aladel. Festival koosneb seiklusmaa karikast ja seiklusmatkast, mis on omakorda läbi põimunud seiklusmaa messi väljapanekutega.

„Seiklusmaa karikas on mõeldud tõelisele seiklushundile, kel tuleb lisaks vabaorienteerumisele lahendada erinevaid nuputamis-, leidlikkus- ja osavusülesandeid. Seiklusmatk sobib rahulikumale kulgejale, kes liigub samuti kaardi järgi ning vallutab punkte endale sobivas tempos,” räägib SeiklusFesti projektijuht Ingrid Kuligina. Raja pikkuse saab seikleja valida selle järgi, kui palju ta läbida soovib. Peaasi, et marsruut kuni nelja tunni sisse ära mahub.

Esmakordselt toimub SeiklusFesti raames ka seiklusmess, mis laiub üle terve festivaliala. „Seiklusmessist võtavad osa Ida-Viru turismiklastri partnerid. Nende messiboksid on ühitatud seiklusmaa karika ning seiklusmatka kontrollpunktidega, kus osalejal tuleb lahendada ettevõtet tutvustavaid põnevaid ülesandeid. Seega, lisaks aktiivsele liikumisele saab matkarajal infot Ida-Virumaa rohkete ajaveetmisviiside kohta. Turismiettevõtetel pole praegu kerge, ent ainulaadne seiklusmess hajutatult vabas õhus aitab neid siiski pildil hoida,” selgitab Ingrid Kuligina.

Loe lisaks siit.

Saka mõisas pakutakse Seiklusfesti ajaks (kehtib 18.06.-20.02.21) majutuse soodustust -15% tavahinnast. Soodustuse saamiseks tuleb broneerimisel kasutada salasõna “Seiklusfest”.

NB! Soodustus ei laiene pakettidele.

Lisainfo ja broneerimine: saka@saka.ee või + 372 33 64 900.