Šoti õhtusöök Marko Matverega

Saka Mõis esitleb Šoti õhtusöök Marko Matverega juba 25. jaanuaril Härrastemaja ballisaalis.

Hea meel on teatada ka meiega homme liituvatest üllatusesinejatest! Torupillimängija Jaagup Kippar ja Eesti Šoti Kultuuriseltsist Eike Urke, kes räägib lähemalt Šoti traditsioonidest ja luuletajast Rober Burns. 

Just 25. jaanuaril 1759. aastal on šoti luuletaja ja Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sünnaastapäev. Muusikalise õhkkonna loob armastatud laulja Marko Matvere.

Teid ootab spetsiaalselt selleks õhtuks koostatud 3-käiguline Šoti hõnguline õhtusöök, mis on ideaalselt sobitatud tervitusjoogiga.🥂
Menüü:
▪️ Eelroog: Šoti lõhefilee (lõhefilee mi-cuit vetikate paneeringus, kollase peedi pesto ja punase peedi lehed täidetud sidruni toorjuustuga).
▪️ Pearoog: Veisesisefilee (Veisesisefilee pipra dekoori, viski kastme, kartuli-porrulaugu rösti ja naerise kreemiga).
▪️ Magus: Cranachan (kaerahelbe crumble, vaarika sorbee, sidrunikreem, marjad)
* Erinevad joogid kliendi valikul lisatasu eest.

HIND:
Kontsert + 3-käiguline õhtusöök tervitusjoogiga 60€
🍽 Kontsertõhtusöögi algus kell 19.00

Lisainfo ja broneerimine
salle@saka.ee / +372 56 222 579

Pärast vapustavat õhtusööki kulub kehale ära üks korralik lõõgastus. Pankranniku kaldal asuv Saka mõis pakub suurepäraseid võimalusi. Privaatses väikespaas on olemas bassein, mullivann, kolm erinevat sauna, mitmekesine massaaži- ja hoolitsuste valik, tervendav soolakamber ning palju muud. Mõisa õdusates tubades saabub kosutav uni aga silmapilkselt.

Majutus sisaldab sauna- ja basseiniala kasutust ning buffet-hommikusööki.

Parima pakkumise saamiseks võta ühendust telefoni teel +372 336 4900 või meilitsi saka@saka.ee.

———————————————
Mis Šotimaa?
5. novembril 2010 avati pidulikult Saka mõisa taastatud peahoone, millel on pikk ja huvitav ajalugu, kuid mis viimased paarkümmend aastat seisis hooletusse jäetuna varemetes.

Ajaloolise jaotuse järgi jäi Saka Lüganuse kihelkonda. Tänapäeval asub mõis Toila vallas. Saka on üks neist küladest, mida mainitakse juba 1241. aastal Taani Hindamisraamatus. Aegade jooksul on Saka kohta kasutatud mitmeid nimevorme: Satzae, Satze, Szacke, Sackekülle, Grodt-Sacke, Sakka, ja Sackhof.

Suur-Saka (Gross-Sack) ja Sackhofi nime kandnud mõis rajati 17. sajandil pärast seda kui Rootsi kuningas Gustav II Adolf kinkis sealsed maad 1626-ndal aastal Šotimaalt Aberdeenist pärit Jürgen (Jöran) Leslie’le. Leslie oli pärit võimsast šoti klannist.

Pärast Jörgen Leslie surma 1651. aastal läks Saka mõis üle tema pärijatele, kelle valdusesse jäi see 120 aastaks. 28. septembril 1748 müüdi mõis Katharina Margaretha von Wrangelli’le, kes oli pärit kuulsast Pufendorfide perekonnast.

Esimene 1626. aastast teadaolev Saka mõisa omanik Jörgen (Jöran) Leslie oli pärit Śotimaalt Aberdeenist. Tema ja ta pärijad valitsesid Saka mõisa ligi 120 aastat. Ka viimane 1939. aasta sügisel enne Teist Maailmasõda Sakalt lahkunud Löwis of Menaride perekond oli Śoti juurtega. Nende valduses oli Saka mõis olnud ligi 130 aasta.

Nii et Saka mõis väärib igati Šoti mõisa nime. Sellest kõneleb ka 2021. aasta suvel Saka mõisa ette püstitatud mõisa 400 aastasele ajaloole pühendatud pronksskulptuur „Põlvest põlve“, millel on kujutatud nende kahe Šoti juurtega perekonna vapid.

www.saka.ee

Tilaa uutiskirje