Šoti õhtusöök elava muusikaga Saka Mõisas

Saka Mõis esitleb! Eksklusiivne Šoti õhtusöök elava muusikaga traditsiooniliselt juba 25. jaanuaril Härrastemaja ballisaalis. Broneeri kohad juba täna, sest kohtade arv on piiratud!

Just 25. jaanuaril 1759. aastal on šoti luuletaja ja Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sünniaastapäev. Muusikalise õhkkonna muusik Mari Meentalo.

Mari Meentalo on vabakutseline muusik, helilooja, produtsent, manager ja õpetaja, kes tunneb end hästi nii elektroonilise kui pärimusmuusika keskel ning on oma loomingut esitanud ja esinemisnärvi timminud alates koolimuusikalidest ja Eesti Laulust kodumaal kuni olles tänavamuusik Hiinas või tehes live-rave kontserte Burning Man festivalil USAs.
Tema põhiinstrumentideks on flööt, torupill, parmupill ja vokaal ning looperid.

Teid ootab spetsiaalselt selleks õhtuks koostatud 3-käiguline Šoti hõnguline õhtusöök, mis on ideaalselt sobitatud tervitusjoogiga.🥂

Menüü:
▪️ Eelroog: Supp ,,Cock-a-leekie,, (Šoti rahvusroog kana ja köögiviljast)
▪️ Pearoog: Vasikas (vasikaliha odra, köögiviljapüree ja praetud porruga)
▪️ Magus: Šoti Dundee kook vaarika ja viskivahuga
* Erinevad joogid kliendi valikul lisatasu eest.

HIND:
Elav torupillimuusika + 3-käiguline õhtusöök tervitusjoogiga 45€

Sommeljee soovitused õhtusöögi juurde:
Eelroa juurde : Chardonnay 20 Barrels, Cono Sur, Casablanca, Tshiili pokaal 12 cl EUR 5€
Pearoa juurde: Cotes du Rhone Rouge, Delas Freres, Cotes du Rhone, France pokaal 12 cl EUR 5€
Magusa juurde: Šoti Dundee kook vaarika ja viskivaht
Glendronach 12YO 4 cl EUR 5€
Komplekt kokku 15€

🍽 Kontsertõhtusöögi algus kell 19.00
Lisainfo ja broneerimine
salle@saka.ee / +372 56 222 579

Pärast vapustavat õhtusööki kulub kehale ära üks korralik lõõgastus. Pankranniku kaldal asuv Saka mõis pakub suurepäraseid võimalusi. Privaatses väikespaas on olemas bassein, mullivann, kolm erinevat sauna, mitmekesine massaaži- ja hoolitsuste valik, tervendav soolakamber ning palju muud. Mõisa õdusates tubades saabub kosutav uni aga silmapilkselt.

Majutus sisaldab sauna- ja basseiniala kasutust ning buffet-hommikusööki.

Parima pakkumise saamiseks võta ühendust telefoni teel +372 336 4900 või meilitsi saka@saka.ee.

——————————————————————-

Šoti nädal Saka Mõisas jätkub, kuni pühapäevani! Neljapäevast pühapäevani 26.01 – 28.01.
Lisaks meie tavapärasele a la carte menüüle on võimalik tellida šotipäraseid roogasid:
▪️ Eelroog: Supp ,,Cock-a-leekie,, (Šoti rahvusroog kana ja köögiviljast)
▪️ Magus: Šoti Dundee kook vaarika ja viskivahuga
* Erinevad joogid kliendi valikul lisatasu eest.
Hind inimese kohta 16 eurot / inimene

Restoran on avatud
E Suletud
T-N 13.00-22.00 (köök suletakse 21.00)
R-L 12.00-23.00 (köök suletakse 22.00)
P 12.00-20.00 (köök suletakse 19.00)
———————————————
Mis on Šotimaa ja Saka Mõisa vaheline seos?
5. novembril 2010 avati pidulikult Saka mõisa taastatud peahoone, millel on pikk ja huvitav ajalugu, kuid mis viimased paarkümmend aastat seisis hooletusse jäetuna varemetes.
Ajaloolise jaotuse järgi jäi Saka Lüganuse kihelkonda. Tänapäeval asub mõis Toila vallas. Saka on üks neist küladest, mida mainitakse juba 1241. aastal Taani Hindamisraamatus. Aegade jooksul on Saka kohta kasutatud mitmeid nimevorme: Satzae, Satze, Szacke, Sackekülle, Grodt-Sacke, Sakka, ja Sackhof.
Suur-Saka (Gross-Sack) ja Sackhofi nime kandnud mõis rajati 17. sajandil pärast seda kui Rootsi kuningas Gustav II Adolf kinkis sealsed maad 1626-ndal aastal Šotimaalt Aberdeenist pärit Jürgen (Jöran) Leslie’le. Leslie oli pärit võimsast šoti klannist.
Pärast Jörgen Leslie surma 1651. aastal läks Saka mõis üle tema pärijatele, kelle valdusesse jäi see 120 aastaks. 28. septembril 1748 müüdi mõis Katharina Margaretha von Wrangelli’le, kes oli pärit kuulsast Pufendorfide perekonnast.
Esimene 1626. aastast teadaolev Saka mõisa omanik Jörgen (Jöran) Leslie oli pärit Śotimaalt Aberdeenist. Tema ja ta pärijad valitsesid Saka mõisa ligi 120 aastat. Ka viimane 1939. aasta sügisel enne Teist Maailmasõda Sakalt lahkunud Löwis of Menaride perekond oli Śoti juurtega. Nende valduses oli Saka mõis olnud ligi 130 aasta.
Nii et Saka mõis väärib igati Šoti mõisa nime. Sellest kõneleb ka 2021. aasta suvel Saka mõisa ette püstitatud mõisa 400 aastasele ajaloole pühendatud pronksskulptuur „Põlvest põlve“, millel on kujutatud nende kahe Šoti juurtega perekonna vapid.

www.saka.ee

Liitu uudiskirjaga