• saka-harrastemaja-DJI_0729

    Tere tulemas Saka Mõisa.

    Siin ta on, Saka Mõis, pankranniku pärl. Koht, kus kõrgel kaldal saavad kokku kultuuri- ja looduspärand: varemetest kerkinud neorenessanslik härrastemaja ja Eesti rahvuslikuks sümboliks valitud pankrannik.

Tervikuna taastatud

Saka on üks vähestest Eesti mõisakompleksidest, mis on tervikuna taastatud. Nii Itaalia renessansiarhitektuuri näiteks sobiv härrastemaja kui mõisa territooriumil asuvad hilisemad ehitised ja neid ümbritsev park on hoolikalt renoveeritud.

Saka mõis oma erilise asukoha, privaatsuse ja erinevate võimalustega sobib niihästi puhkuseks, tööalasteks väljasõitudeks kui kuni 100 osavõtjaga pidulike vastuvõttude ja pulmade pidamiseks.

Külastajate käsutuses on nii luksuslikku majutust pakkuv härrastemaja kui 29 toaga hotell, suvetingimustes ka kämpingumaja, karavani- ja telkimiplats.

Hotelli juurde kuulub ka privaatne mini-SPA saunade ja väikese basseini ning erinevate kehahooldusvõimalustega.

Sobilik konverentside ja kontsertide korraldamiseks

Lisaks härrastemaja suurele saalile, kus saab korraldada nii kontserte, konverentse kui pidusid, on samas külastajate käsutuses ka luksuslik kuni 18 inimest mahutav suure ümarlauaga Shoti saal ja antiikmööbliga sisustatud Kaminasaal.

Konverentside ja seminaride tarvis on otse pankranniku serval asunud Nõukogude piirivalve proźektorihoone ümber ehitatud nelja nõupidamisruumiga Meretorniks, millest suurim Hoglandi saal mahutab kuni 50 inimest.

Toitlustus

Toitlustust pakub Härrastemajas paiknev Ida-Virumaal parimaks peetav À la carte restoran, kus lisaks igapäevasele toitlustamisele saab tellida pidulaudu mõisa erinevatesse saalidesse.

Suurepärane asukoht

Eelkõige paelub Saka mõis oma asukohaga Põhja-Eesti pankrannikul keset iidset parki, 70 aastat tagasi loodud Ontika maastikukaitseala läänepiiril. Pargipaviljon, lehtla ja arvukad pingid pargiteede ääres võimaldavad omaetteolemist, nautida rahu ja vaikust.

Pargiteed viivad külastajaid Kivisilla valgustatud joaastangute juurde ning mereranda laskuvate treppideni. Sõjaväe prügimäena kasutatud endisesse kruusakarjääri rajatud laululava on kujunenud Ida-Virumaa laulupäevade ja arvukate välikontsertide kohaks.

Vaba aja veetmise võimalused

Külastajate käsutuses on tenniseväljakud ja rannavõrkpalliväljak, samuti laste mänguväljak ja külakiik, mõisa lähiminevikku meenutavad militaarrajatised. Parim viis mõisa lähiümbrusega tutvumiseks on läbi käia nii pangapealsel kui mererannas kulgev tähistatud Klindimõisa matkarada. Selleks piisab paarist tunnist.

Sakale tulek ei tähenda ainuüksi mõisahooneid ja parki. Siit saab võtta ette ka pikemaid retki ülejäänud Ida-Virumaa avastamiseks. Külastamist väärib kasvõi naabruses paiknev Kukruse Polaarmõis, vähem kui tunnise autosõidu kaugusele jäävad iidne Narva linnus, Sinimäed, Kuremäe klooster, Alutaguse seikluspark Pannjärve ja Kohtla Kaevandusmuuseum.

  • Rannatennis
  • Vibulaskmine
  • Piknikukorv

Tule Saka Mõisa!

Saka Mõis

Liitu uudiskirjaga